Почну, напевно, з маленької історії… Один композитор-початківець питає маститого митця: «Як писати пісні для дітей?» А маестро відповідає: «Так само, як і для дорослих, тільки значно краще».

Так, держава, батьки нехай намагаються зробити для дітей все найкраще. Діти повинні мати свою, хоча б невеличку домашню бібліотеку і в першу чергу в ній можуть бути документально-історичні твори, різні енциклопедії, зокрема дитячі, тлумачні словники сучасної української мови, казки різних народів світу. Також порекомендую щоб у Вас достатньо було інформації про Ваш край, де Ви мешкаєте, про його історію, народні звичаї, традиції, обряди.

Вивчайте наш неоціненний український скарб – народні пісні, намагайтесь дізнатись про життєвий та творчий шлях Ваших видатних земляків, які залишили свій яскравий слід на Землі. Крім того, нехай Ваші батьки подбають про те, щоб придбати або виготовити хоча б примітивний спортивний інвентар, аби Ви мали б можливість повноцінно розвиватись не тільки розумово а й фізично. І пам’ятайте: міцне здоров’я – це радість і гарний настрій, щастя! Але це ще не все.

Я дарую Вам свої дитячі пісні, щоб ви стали добрішими, щедрішими, мудрішими. Щоб Ви неодмінно знали значення слів: Патріот, Честь, Дружба, Вірність, Порядність, Допомога…

У моєму великому, дитячому пісенному циклі Ви знайдете пісні на різний смак, різного напрямку, характеру, темпераменту, а також пісні на різну тематику: патріотичні, про школу, канікули, народні свята, веселі та жартівливі…

Разом із моїми співавторами-поетами ми будемо щасливі, якщо Вам сподобаються наші пісні, адже це і є найвища ціль і мета кожного автора, коли відчуваєш, що ти комусь потрібен.

Я щиро вітаю всіх, хто вже познайомився з моїми пісенними збірками «Веселочка», «Джерельце», та «Первоцвіт», які увійшли у Великий дитячий пісенний альбом ще у 2004 році, коли я тільки почав збирати свої твори до цього масштабного проекту.

Уже стало традицією роботи подарунки моєму рідному місту Бердичеву, Поліському краю, моїй Україні на свої ювілейні дати. Ось і цього разу я мріяв, щоб до мого 70-річчя вийшли у світ збірки з моїми новими піснями для дітей. І ця творча робота не закінчиться, доки б’ється моє серце, до останнього мого подиху.

Я надзвичайно щасливий, що вів мене до цієї мети Всевишній, радий, що усміхнулася творча доля, адже я безмежно люблю дітей. І на моє творче переконання скажу, що діти на цій Землі – найголовніше! Сьогодні діти – завтра справжні господарі нашої країни, яка має чарівну і горду назву  – Україна!

Творіння і праця, вічні пошуки – все від Землі, від батьківської пісні, від любові до рідного краю, до України. У кожного з нас все починається з дитинства. Саме про це я намагаюсь сказати у своїх дитячих творах. Ось лейтмотив мого великого дитячого пісенного циклу!

Щаслива доля тих віршів, які народжуються двічі… Звичайно, зрозуміло, що вдруге, коли їм судилося стати піснею. Так як кожна людина має свій вік так і пісня. Іноді вона живе у душах і серцях людей місяці, іноді роки, а найкращі і найсердечніші – віки.

Її величність Пісня – незмінний супутник українського народу. Вона завжди була невід’ємною частиною культурного та духовного життя. Продовжуючи цю думку я щиро хочу побажати моїм дорогим співавторам, щоб наші пісні мали щасливу долю, щоб вони лунали в дитячих садках, школах та в інших навчальних закладах. А ми, піснетворці будемо радіти.

Користуючись нагодою, я хочу сердечно подякувати моїм дорогим поетам за творчу співпрацю. Міцного здоров’я Вам та життєвого і творчого довголіття, а тим, хто відійшов у Вічність – Світла і Вічна їм пам’ять.

Дорогі дітки, я буду надзвичайно радий, коли буде така нагода разом із Вашими вчителями побувати на концертах, мистецьких заходах, конкурсах, фестивалях, де будуть звучати і мої твори. А може, з часом ви запросите навіть на мій авторський вечір?

Що ж, з надією буду чекати. Мої телефони, адреса та координати в кожній моїй книжці.

І на останок хочу підкреслити і наголосити, що я бажаю бути надзвичайно корисним для свого народу!

Будьмо друзями та співайте на здоров’я!!!

 

З любов’ю та повагою, Ваш Олесь Коляда.